Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Co se děje?

Novinky, akční nabídky i zajímavosti z oboru optometrie…

Zaostřeno na řidiče: Opravdu zprava dobrý?

Více než 87 tisíc – taková je bilance dopravních nehod za rok 2022. Jaká by byla statistika, kdyby za volant usedali jen řidiči s perfektním zrakem, můžeme odhadovat. Data společnosti BESIP ale ukazují, že až ⅕ řidičů má ostrost vidění nižší než 70 % a vůbec by neměli vyrazit na cestu. Nepatříte mezi ně?

Jak zpomalit vývoj krátkozrakosti u dětí?

Je vaše dítě krátkozraké a za poslední rok se mu zvýšily dioptrie? Rychlá progrese krátkozrakosti neboli myopie s sebou nese řadu zdravotních rizik. Věda naštěstí pokročila a myopii je nyní možné zpomalit až o 60 % – a to díky inovativním brýlovým čočkám, které nově najdete i v naší optice.

Pohodové Vánoce s Optikou Richter

Zapomeňte na nákupní seznamy, shon a tlačenice. U nás zažijete pohodové Vánoce. Všem zákazníkům, kteří nás do Vánoc navštíví servírujeme bio punč Sonnentor. Z loňska máme ověřeno, že působí blahodárně na nervy i na tělo.

5 tipů, jak v zimě ulevit očím

Modré záření z monitorů, nedostatek denního světla, přetopené místnosti. K tomu silné UV záření na horách a časté potíže s řezáním či suchostí očí. Silničáři budou letos určitě zase překvapeni, vy tentokrát ne – díky našim 5 tipům budete připraveni na všechny výzvy, které zima očím přináší.

Zobrazit všechny články ↓
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online