My máme stále otevřeno :-) a těšíme se na vás. Jen čtvrtky budou na Běhounské otevřeny pouze do 18 hodin do odvolání. Děkujeme za pochopení.

10 % českých řidičů má problém se zrakem

Víte, že každý 12. řidič nemusí zahlédnout protijedoucí auto včas? Každý čas strávený za volantem znamená vystavení se určitému riziku. A co teprve v případě, že se řidič nemůže spolehnout na svůj zrak?

Rozostřené vidění ve tmě a nejasné kontury? K nešťastné situaci už stačí jenom krůček. Rizikům můžeme předejít prevencí. Svěřte svůj zrak do rukou specialistů a ochraňte tak sebe i své blízké.

 

Revoluční zraková diagnostika

Není to tak dávno, co jsme se s Policií ČR a Besipem účastnili testování zraku náhodných řidičů. Zjistili jsme, že by 10 % z nich vůbec nemělo usednout za volant. Týká se to bohužel i řidičů, kteří již brýle nosí. Věříme, že vy mezi ně nepatříte. Necháváte si alespoň jednou za rok zkontrolovat zrak? Pokud řídíte vozidlo, mělo by to pro vás být naprostou samozřejmostí. Pojďme společně udělat naše silnice bezpečnější.

Vyšetření odhalí nejenom případné neostré vidění, ale všechny aspekty, které mohou zhoršovat váš zrak. Detailní diagnostiku zajišťuje revoluční přístroj DNEye scanner.

 

Je šeroslepost i váš problém?

Přístroj DNEye dokáže, kromě jiného, odhalit šeroslepost, která je častou příčinou špatného vidění řidičů. Šeroslepost je nemoc, která vzniká v důsledku poruchy funkce sítnicových tyčinek (což jsou modifikované neurony, které jsou schopné reagovat na dopad světla). Někdy je šeroslepost zakódována již v genech, ale v jiných případech je způsobena nedostatkem vitaminu A. Řídit po západu slunce nebo v mlze je pro postiženého touto chorobou velmi riskantní.

 

Najděte si chvilku pro péči o zrak

Diagnostika je prvním krokem k odstranění vady, která může snižovat životní komfort. Děsí vás představa stráveného dne v čekárně? U nás se nekonečné čekací doby bát nemusíte. V čekárně si ani nestihnete otevřít knížku. Samotné vyšetření trvá 30–60 minut. Pomocí přístroje DNEye jsme taktéž schopni vyrobit brýlové čočky. Zajišťujeme precizní zpracování na míru pro dokonale ostrý zrak. Přijďte se přesvědčit na naši prodejnu v Brně.

Zjistěte, jak to u nás probíhá.

 

Krátký test

Stále váháte? Zkuste odpověď na následující otázky a zjistěte, jak to s vaším zrakem vypadá ve zhoršených světelných podmínkách.

  • Cítíte se nejistě při řízení za horšího osvětlení?
  • Máte pocit pálení očí při řízení za tmy?
  • Mhouříte oči při řízení?
  • Neradi řídíte za tmy?
  • Oslňuje vás ostré světlo protijedoucího auta?
  • Nevidíte úplně ostře?

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ANO, doporučujeme vám udělat měření zraku. Objednat se můžete velmi jednoduše přes nás online objednávkový kalendář.