Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Brýle s multifokálními čočkami - vše v jednom

Brýle s multifokálními čočkami - vše v jednom

Nosíte jedny brýle na blízko a druhé na dálku? Možná vám budou stačit jedny. Brýle s multifokálními čočkami dokáží plynule měnit dioptrickou hodnotu a zaručí tak ostré vidění na všechny vzdálenosti.

Už nebudete potřebovat žádné jiné Střídání různých brýlí je nepohodlné a často se stává, že ty správné zrovna nemáte po ruce. Kromě toho jsou situace, kdy by bylo nejlepší mít všechny brýle najednou. Například při řízení potřebujete vidět do dálky, ale zároveň se musíte soustředit i na palubní desku nebo navigaci.

Jak zjistíte, že jsou pro vás vhodné?

Nejdříve se objednejte na vyšetření zraku. Jen detailním vyšetřením můžeme zjistit, zda jsou pro vás multifokální brýle vhodné.

U zákazníků, které vyšetřujeme v našich optikách (objednat se můžete zde), si zároveň zaznamenáme všechny parametry, které nám pomohou vyrobit multifokální čočky přímo pro ně. To zajistí, že jim brýle budou sloužit co nejlépe a rychle si na ně zvyknou.

Chcete vědět, jak u nás vyšetření probíhá? Podívejte se na video níže. Vyšetření je příjemné a profesionální (více o něm najdete také na stránce Měření zraku).

Bifokální versus multifokální

Oba druhy brýlových čoček jsou určeny k tomu, aby korigovaly hned několik očních vad zároveň. Multifokální brýle navíc zajistí plynulý přechod mezi vzdálenostmi a uvidíte s nimi do dálky, na střední vzdálenosti i nablízko.

Další podstatný rozdíl oproti bifokálním čočkám je v tom, že u multifokálních čoček není viditelný přechod mezi jednotlivými čočkami (nablízko a na dálku). Proto vypadají esteticky výrazně lépe.

Jaký náročný je přechod?

Při přechodu z klasických brýlí na multifokální si vaše oči budou muset zvyknout. Někomu to může trvat pár dní, někomu 2 týdny. Doporučujeme začít se střídáním multifokálních brýlí s klasickými a postupně brýle na dálku a na blízko vysadit úplně.

Podrobnější informace najdete přímo na stránce o Multifokálních čočkách v naší nabídce.

Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online