Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Chráníte v létě svůj zrak?

Chráníte v létě svůj zrak?

Sluncem nabité dny jsou za rohem a my se letos postaráme nejen o vaše oči, ale i pokožku. Poradíme vám nejvhodnější UV ochranu zraku, a to i v případě, že potřebujete dioptrickou korekci. Ke každým slunečním brýlím od nás dostanete opalovací krém zdarma. UV záření nepodceňujte – v letních měsících se paprsky odráží od písku i od vodních ploch a jejich intenzita je mnohem vyšší. 

Ze sekce nedioptrických slunečních brýlí pro vás máme na obou pobočkách připraveno několik novinek. Vyzkoušet můžete sluneční brýle španělské značky Etnia Barcelona, které mají čočky z odolného minerálního skla s technologií HD Colors zintenzivňující barvy a zlepšující vidění. Nebo si zkuste sluneční brýle z limitované kolekce Porsche Design se 4 páry vyměnitelných skel.  Sprtovní-koláž úprva.jpg

Potřebujete dioptrickou korekci? 

  • 1.Kontaktní čočky + sluneční brýle

Kontaktní čočky jsou praktické při rekreačních i závodních sportech. Oproti brýlím se nezamlžují, nezkreslují obraz a nabízí širší zorné pole. Jsou skvělé pro všechny fyzické aktivity včetně takových, u kterých potřebujete rychlé reakce. Kontaktní čočka je nasazená přímo na oku, a tak narozdíl od brýlí nijak neomezuje periferní vidění a vy vidíte perfektně do všech směrů. Oproti tomu brýlové obruby vám z periferního vidění vždy část ubírají a jejich čočky směrem k okraji mírně zkreslují obraz. Při pohledu do stran tak musíte vždy otáčet celou hlavou, což je u kolektivních sportů velká nevýhoda. Nemluvě o tom, že při prudším pohybu mohou sklouznout z nosu.

Kontaktní čočky navíc snadno zkombinujete se slunečními či sportovními brýlemi – můžete se tak jednoduše pohybovat mezi vnitřními a venkovními prostorami. Při jejich aplikaci je ale potřeba dbát na dodržování hygienických pravidel – mytí rukou a pravidelnou dezinfekci čoček. 

A nebo sáhněte po jednodenních kontaktních čočkách, které ráno nasadíte a večer vyhodíte. Vhodné jsou pro vodní sporty, protože životnost běžné kontaktní čočky v kontaktu s chlorovanou či znečištěnou vodou rychle klesá. Vyhnete se tak jejich kontaminaci a případnému riziku oční infekce. Jednodenní kontaktní čočky doporučujeme i u vysokohorské turistiky či při delších pobytech v přírodě, kdy je náročné dodržovat hygienická pravidla. 

Zvolit si můžete i kontaktní čočky s UV filtrem, které chrání vaše oči před nebezpečným zářením. Takové čočky blokují až 99 % UVB paprsků a 95 % UVA paprsků. V kombinaci s kvalitními slunečními brýlemi svým očím dopřejete vysokou ochranu. 

  • 2.Sluneční brýle s dioptrickou korekcí

    Dioptrické sluneční brýle jsou praktické a perfektní pro každého, kdo nesnese kontaktní čočky – a to včetně malých dětí. Téměř do každých slunečních brýlí z naší optiky vám můžeme zabrousit čočky s přesnou dioptrickou korekcí. Vybírat si můžete nejen z různých materiálů čoček (plastové či minerální), ale i z různých povrchových úprav. Právě na léto doporučujeme brýle s antireflexní úpravou a polarizačními filtry zlepšujícími kvalitu vidění. Intenzita UV záření se v letních měsících výrazně zvyšuje odrazem z povrchů, jako je voda či písek. Pokud se chystáte k moři, je vhodné zvolit brýle se 100% UV ochranou v kategoriích 3 nebo 4, které vás spolehlivě ochrání i před oslněním.

OR_web-vyber-1.jpg

  • 3.Sportovní brýle s dioptrickou korekcí

    Pravidelně sportujete? Pak odložte své běžné brýle a sáhněte po speciálních sportovních brýlích – ať už dioptrických nebo klasických s dioptrickou vsadkou. Obruby sportovních brýlí jsou vyrobeny z pružnějších materiálů a čočky jsou odolnější proti rozbití. Výhodou jsou polohovatelné stranice a nosník, které umožní plné přizpůsobení vašemu obličeji. 

Zvolit si můžete sportovní brýle s dioptrickými skly nebo sportovní brýle, ke kterým existuje speciální vyjímatelná dioptrická vsadka v několika velikostech. Plusem je, že takové brýle můžete nosit i v kombinaci s čočkami – podle toho, co v danou chvíli zrovna potřebujete. Vybírat si u nás můžete ze spousty specializovaných značek – u našich zákazníků jsou nejoblíbenější Evil Eye nebo Rudy Project. 

  • Plavecké a potápěčské brýle

Dobré vidění pod vodou je důležité – nejen při plavání, ale i při potápění. Málokdo ví o existenci plaveckých brýlí s dioptrickou korekcí, které vám můžeme na míru zabrousit. Vhodné jsou i pro ty nejmenší, díky posuvným mechanismům a pružným gumám se dají jedny dětské brýle pohodlně nosit až do 15 let věku. Jsou jednoduše demontovatelné a smontovatelné, takže v nich snadno přizpůsobíme měnící se dioptrie i vašemu rostoucímu dítku. Dioptrie lze přidat i do potápěčských brýlí. Na míru vám vyrobíme zorník, ve kterém zohledníme přesnou dioptrickou korekci i vzdálenost zornic. Tento typ brýlí je nejdokonalejší korekční pomůckou pro ostré vidění pod vodou – jsou skvělé především pro podvodní fotografování či pořizování videí.

  • Cyklistické brýle

Pro jízdu na kole doporučujeme vybrat větší typ sportovních brýlí, které kopírují tvar obličeje a maximálně chrání proti oslnění. I v tomto případě je nezbytná dobrá UV ochrana. Nejdůležitější je však bezpečnost, proto doporučujeme čočky z plastových a polykarbonátových materiálů. Jejich zabarvení může být různé – kromě klasických slunečních a čirých čoček existují rozjasňující čočky do mlhy. Zvolit můžete sportovní sluneční brýle s dioptrickou vložkou, případně je možné zabrousit dioptrické čočky i do extrémně prohnutých tvarů sportovních brýlí. Váháte, jaké řešení je právě pro vás nejvhodnější? Navštivte nás na jedné z našich poboček a my vám rádi poradíme.

Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online