DNEye scanner

Nechte si vyšetřit zrak nejpřesnějším přístrojem v Brně. DNEye scanner vám pomůže vidět krásně ostře i za snížených světelných podmínek.

Perfektní vidění za všech světelných podmínek
 

Díky nové technologii vyšetření prostřednictvím scanneru DNEye a následné výrobě brýlových čoček, vám můžeme umožnit skvělé vidění za všech podmínek.

I za šera jako ostříž
 


Vnímání lidského zraku se při slabém světle nebo v noci specificky liší od vidění denního. Změna se týká i refrakce oka. Mnoho zákazníků tak pozoruje problémy především při vidění za snížených světelných podmínek, což není pouze v noci, ale také při stmívání, v mlze, za deště nebo v málo osvětlených místnostech, jako je třeba kino či divadlo. Za těchto podmínek řada zákazníků popisuje nepohodlné nebo rušivé vidění jako neostrost, nedostatečný kontrast, oslňující zdroje světla ( pouliční lampy, světla protijedoucích aut) nebo zvýšenou citlivost na světlo.

Co na to profesionál?
 


Názory na příčinu snížené kvality vidění za horších světelných podmínek se v poslední době sjednocují. Považují se za ni aberace optického systému oka při různých velikostech pupily (zornice). Při denním světle, kdy je zornička zúžená a „zastíní“ tak odchýlené paprsky probíhající dál od optické osy, se aberace vyššího řádu projeví minimálně a optimální korekcí tak zůstává sféro-cylindrická korekce (aberace nižšího řádu), která je dobře měřitelná.
Subjektivní měření při rozšířené pupile je kromě noční krátkozrakosti (myopie) prakticky nemožné a reakce zákazníka na různá zkreslení, která jsou zapříčiněna aberacemi vyššího řádu, jsou často negativní. Pro kompletní analýzu aberací oka je důležitá rozšířená pupila, což je je díky nové technologii DNEye Scanneru možné.

Jedinečné vyšetření celé zorničky

Na rozdíl od běžných měřících přístrojů, jako je autorefraktometr, nabízí DNEye scanner měření v celém rozsahu otevřené zorničky, tedy při podmínkách za šera, ale měří také při podmínkách denního světla. To může rozpoznat vizuální problémy, které mají vliv na kvalitu vidění jak při nízkých světelných podmínkách, tak při denním světle.

Brýlové čočky Rodenstock Road

Jeden z častých poznatků zákazníků je, že při snížených světelných podmínkách neradi řídí, nebo v plně korigovaných brýlích cítí únavu. Výhodou DNEye optimalizovaných brýlových čoček je to, co většina zákazníků od perfektních brýlí očekává – lepší vidění za zhoršených světelných podmínek, kdy oči musí rozeznávat lidské postavy, či jiné objekty. Zajímá vás, jak měření zraku u nás probíhá?

DNEye optimalizované brýlové čočky mají pozitivní dopad na kvalitu života lidí, kteří v noci pracují, řídí, nebo se pravidelně potýkají se špatnými světelnými podmínkami.

Chcete se také nechat vyšetřit?

 

 

 

* některé fotografie byly použity z http://www.rodenstock.cz/