Vážení zákazníci, v sobotu 2.10.2020 bude naše prodejna na Běhounské UZAVŘENA.

Jak vybrat sluneční brýle s kterými zazáříte?

Léto se začíná projevovat v plné síle a s ním i intenzita slunečních paprsků. Lidé sahají po ochranných krémech a po slunečních brýlích. A protože na brýle jsme odborníci, sepsali jsme pro vás několik tipů, jak si vybrat ty pravé.

Tvar hlavy vám napoví

Zvolte si ty správné sluneční brýle podle typu obličeje. Vhodný výběr pomůže zvýraznit přednosti vaší tváře a zároveň zakrýt její nedostatky.

Kulatý obličej

Má váš obličej stejnou délku a šířku, plné lícní kosti a úzké čelo? V tom případě potřebujete kontrast. Vyhněte se kulatým obroučkám. Skvěle vám budou sedět hranatější brýle. Nejlepší bude vsadit na široké sluneční brýle s obdélníkovým tvarem.

 

Hranatý obličej

Pokud máte široké čelo a ostré úhly v tváři, tento případ se bude týkat právě vás. Hranatý obličej může působit o něco drsněji, avšak správně vybrané obroučky dokáží váš výraz krásně zjemnit. Když sáhnete po kulatém tvaru slunečních brýlí, určitě to bude dobrá volba. Dodají vašemu vzhledu příjemný a nenucený výraz, který vyzdvihne ve vašich rysech to nejzajímavější.

 

Srdcovitý obličej

Tento obličej se vyznačuje širokým čelem a užšími čelistmi a bradou. Cílem vašeho výběru by v tomto případě měla být minimalizace šířky horní části obličeje a rozšíření brady. Symetričtější dojem pomohou vytvořit například klasické pilotky. Stejně zapůsobí i tvar kapek nebo takzvané kočičí brýle.

 

A co barva?

Pokud máte světlý tón vlasů nebo pokožky, sáhněte po jemných a tlumených odstínech. Nejlépe vám pomůže vyniknout šedá a stříbrná barva. Naopak, pokud je vaše pokožka tmavší, budou vám slušet rámy v zemitých barvách nebo jasné poutavé barvy. Lidem se zrzavými vlasy skvěle padnou různé zelené tóny. Od olivové až po smaragdovou.

Brýle, které ochrání nejlépe

Správné sluneční brýle musí mít dostatečný UV filtr a měly by překrývat celé oko. Nejjistější je kupovat je přímo v optice, případně u autorizovaných prodejců. Ve stánku na ulici sice seženete levné brýle, ale jejich ochrana je prakticky nulová. Pokud chcete zjistit, které sluneční brýle opravdu nejlépe ochrání vaše oči, přečtěte si tento článek.

Stále si nejste jisti?

Každý obličej je trochu jiný a každému sluší různá kombinace tvaru a barev. Proto je nejvhodnější, když si brýle vyzkoušíte přímo v prodejně. Zastavte se u nás a s výběrem vám pomůže náš vyškolený personál.

Těšíme se na Vás!