Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Jediné brýle na dálku i na blízko? Nebojte se multifokálních čoček

Jediné brýle na dálku i na blízko? Nebojte se multifokálních čoček

Nebaví vás neustále hledat ty správné brýle? Jedny potřebujete na čtení, druhé na řízení a třetí na počítač. Nedivíme se, střídání brýlí je nepohodlné. Řešení je přitom jednoduché – multifokální neboli progresivní brýle, které vám zajistí ostré vidění na všechny vzdálenosti. Dioptrie plynule přecházejí z dálky na blízko a přechod není viditelný.

Po čtyřicátém roce dochází k přirozenému zhoršování zraku. Oční čočka ztrácí pružnost a vy tak hůře vidíte na blízkou i střední vzdálenost. Jedny brýle už vám nestačí, a pokud potřebujete ostřit na různé vzdálenosti, musíte brýle střídat. Perfektní řešení přitom nabízejí multifokální brýlové čočky.

Kola-arka.jpg

Proč někdy multifokální čočky nevyhovují

Někdy se u zákazníků setkáváme s obavou, zda si na tento typ brýlí zvyknou. Na trhu je velké množství multifokálních čoček a jejich vlastnosti se liší. Zastaralý způsob výroby čoček totiž pracoval s tzv. standardizovanými modely očí. Vzhledem k tomu, že každé oko jeindividuální v mnoha různých parametrech, byly tyto starší multifokální čočky pro některé lidi nepohodlné a nenabízely optimální komfort vidění. Data společnosti Rodenstock, která se specializuje na výrobu optometrických přístrojů a brýlových čoček, ukazují, že až 98 % multifokálních brýlí nesedí svým nositelům přesně.

Jak se vyrábějí progresivní čočky na míru

Proč to tak je? Délka oka a jeho tvar jsou naprosto jedinečné – stejně jako každý člověk. Obdobně unikátní je také umístění bodu nejostřejšího vidění. Abychom dokázali zajistit maximálně ostré a pohodlné vidění, je potřeba brýlovou čočku nepočítat na základě standardizovaného modelu, ale pomocí přesných dat naměřených u konkrétního oka.

Kola-DNEye.jpg

K tomu využíváme tzv. DNEye scanner, který dokáže velmi precizně změřit délku oka, dioptrie a tisíce dalších potřebných bodů. Veškerá nasbíraná data slouží k vytvoření jedinečného biometrického modelu vašeho oka.

Dodatečné parametry nutné pro přesnou výrobu čočky pak měříme na centrační věži, kde váš zrak snímají dvě kamery.

Zohledňujeme vzdálenost oka od brýlové čočky, sklon obruby i její prohnutí na obličeji. Vnitřní design čočky jsme pak schopni přizpůsobit vašim běžným denním činnostem. Díky takto individualizovaným brýlovým čočkám získáte ostré vidění nejen při pohledu do dálky, na střední vzdálenost a na blízko, ale také při periferním pohledu v různých úhlech – a ten je velmi důležitý.

Jakou roli hraje periferní vidění

Pohyb očí je nepřetržitý – uvádí se, že lidské oko vykoná až 250 tisíc pohybů za den. Neustále se nachází v dynamickém pohybu a zaostřuje na různé vzdálenosti. Společně s těmito pohyby nám právě periferní vidění pomáhá s orientací v prostoru. Proto je nutné, aby progresivní brýlové čočky dokázaly podpořit vidění v libovolném úhlu, a ne pouze v jednom bodě ve středu brýlové čočky.

Nechte si u nás vyrobit progresivní brýlové čočky

Takové vidění vám umožní pouze brýlové čočky vyrobené na základě precizně změřených parametrů oka – protože každé oko je jiné. Jde o již zmíněné čočky B. I. G. (biometric intelligent glasses), které vám můžeme nabídnout i v naší Optice Richter.

Průzkum 283 respondentů s progresivními čočkami B. I. G.

  • 92 % udává ostřejší vidění
  • 88 % zaznamenalo vyšší vizuální komfort v porovnání s předchozími brýlemi
  • 80 % udává lepší vidění za šera
  • 87 % potvrdilo kratší adaptační dobu na nové brýle

Přístroj DNEye scanner máme k dispozici na pobočce Běhounská i v Bílém domě. Svěřte se do rukou našich zkušených optometristů a nechte celý proces měření a výroby na nás. O vše se postaráme pod jednou střechou a za vaši spokojenost rádi poneseme plnou odpovědnost.

Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online