Vážení zákazníci, i přes vzniklou situaci nadále fungujeme,ale máme omezenou pracovní dobu a to takto: na pobočce Bílý dům jsme pro vás k dispozici každý všední den od 8 do 14 hodin, na pobočce Běhounská od 9 do 15 hodin, soboty budou zavřené. Toto omezení bude trvat do odvolání. Chtěli bychom poprosit klienty, kteří jsou k nám objednáni na vyšetření zraku, kontrolu kontaktních čoček, aplikaci kontaktních čoček, a patří do skupiny osob, které se v posledních 14 dnech zdržovaly ve státu s vysokým rizikem výskytu COVID-19 nebo sdílejí společnou domácnost s takovou osobou, aby se telefonicky přeobjednali na pozdější termín. Děkujeme za pochopení.

Kontaktní čočky a nachlazení

Přichází podzim, který kromě krásně barevných přírodních scenérií znamená i nástup období nachlazení a chřipky. Co to znamená pro lidi, kteří nosí kontaktní čočky?

Pokud jste nastydli, může se vám při manipulaci s čočkami stát, že dojde k zanesení infekce do očí. Víte, jako se těmto nepříjemnostem vyhnout? Máte několik možností.

Brýle

Přenosu infekce čočkami lze jednoduše zabránit tak, že je na nějaký čas vyměníte za brýle. Když ustoupí příznaky, můžete se ke kontaktním čočkám opět bezpečně vrátit.

Brýle vám pomohou i tehdy, pokud během léčby používáte nějaké oční kapky. V případně kontaktních čoček by je mohly látky obsažené v kapkách poškodit.

Důraz na hygienu

V období nachlazení se doporučuje hlavně zvýšená frekvence mytí rukou a jejich následné důkladné osušení. 80% infekcí se šíří právě dotykem a do oka se mohou dostat při podvědomém přetírání očí, nebo i při nasazování čoček.

Pokud již onemocníte, očí se snažte vůbec nedotýkat. Můžete tak předejít nepříjemnému zánětu spojivek nebo rohovky.

Jednodenní čočky

Pokud chcete mít jistotu, vyměňte své kontaktní čočky za jednodenní. Výrazně tím snížíte riziko zanesení infekce a podráždění oka. Jednodenní kontaktní čočky si ráno nasadíte a večer po vyjmutí z oka vyhodíte. Veškerá špína, která se během dne usadí na jejich povrchu, tak poputuje rovnou do koše.

Pokud se přece jen rozhodnete používat klasické čočky i během nachlazení, zkuste alespoň použít roztok s vysokým dezinfekčním účinkem.