Vážení zákazníci, i přes vzniklou situaci nadále fungujeme,ale máme omezenou pracovní dobu a to takto: na pobočce Bílý dům jsme pro vás k dispozici každý všední den od 8 do 14 hodin, na pobočce Běhounská od 9 do 15 hodin, soboty budou zavřené. Toto omezení bude trvat do odvolání. Chtěli bychom poprosit klienty, kteří jsou k nám objednáni na vyšetření zraku, kontrolu kontaktních čoček, aplikaci kontaktních čoček, a patří do skupiny osob, které se v posledních 14 dnech zdržovaly ve státu s vysokým rizikem výskytu COVID-19 nebo sdílejí společnou domácnost s takovou osobou, aby se telefonicky přeobjednali na pozdější termín. Děkujeme za pochopení.

Nevidomí a optika. Že to nejde dohromady?

Jsme optika. To znamená, že základní náplní naší práce je pomáhat lidem se zrakovými vadami. Nevidomým naše brýle a čočky bohužel nepomohou. A to nás mrzí. Tak jsme se je rozhodli podpořit jiným způsobem.

 

Nevidím a běhám

Pod tímto názvem se setkali lidé, kteří rádi běhají a pomáhají. A vznikl projekt, který umožňuje zdánlivě nemožné. Spojuje každého, kdo má chuť pomoct a zažít něco neobvyklého s komunitou nevidomých, kteří si díky tomu mohou zaběhat a cítit se svobodně.

Projekt nás natolik zaujal, že jsme se rozhodli jej podporovat. Pokud máte chuť, můžete tak učinit i vy. Staňte se průvodcem nevidomých v běžeckých závodech! Nebo jim vyjádřete podporu lajkem na jejich fb stránce.