Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Oslavte s námi březen: Měsíc knihy & kvalitního čtení

Oslavte s námi březen: Měsíc knihy & kvalitního čtení

Dobrý čtenářský zážitek vyžaduje vhodné prostředí, kvalitní knihu a pro většinu lidí starších 40 let i kvalitní degresivní (kancelářské) brýle. Dvě poslední jmenované proměnné vám během března umíme nabídnout – ke každým novým degresivním (kancelářským) brýlím s technologií B.I.G Exact od nás dostanete v březnu poukázku na knihy brněnského nakladatelství Host zdarma. A pokud vidíte dobře, můžete si o knihy zasoutěžit na našich sociálních sítích.

S přibývajícími léty náš zrak postupně slábne a čočka oka ztrácí svoji pružnost. Přeostřování mezi blízkým a vzdáleným objektem je namáhavé. Při čtení musíte text oddalovat a vaše oči se rychle unaví. Odborně se zhoršené vidění do blízké a střední vzdálenosti se nazývá presbyopie.

Jde o zcela přirozený proces, kdy čočka s přibývajícím věkem začíná přicházet o schopnost akomodace. Levné brýle na blízko ze supermarketu či drogerie sice na první pohled zostří písmenka rozmazaného textu, rozhodně vám ale nebudou spolehlivým pomocníkem při čtení či práci na počítači. Nejsou individuálně přizpůsobeny vašemu oku a dioptrická korekce u obou očí je shodná – což znamená, že dobře čtete maximálně jedním okem. Pokud budete takové brýle používat dlouhodobě, váš zrak se může nenávratně poškodit.

Odpočaté oči díky degresivním čočkám

Kancelářské, degresivní nebo pracovní čočky jsou mnohem vhodnější řešení. Jde o víceohniskové čočky, které splňují maximum pro vidění do blízké i střední vzdálenosti. Dioptrické brýle na blízko jsou komfortní maximálně do vzdálenosti 40 centimetrů – což je vzdálenost, ve které držíte například knihu. Pracovní monitor je však umístěn 60 – 70 cm daleko. A práce na počítači je specifická i neustálým přeostřováním do různých vzdáleností – klávesnice, dokumenty, monitor, zákazník… A to je okamžik, kdy dioptrické brýle na blízko nestačí.

B.I.G. Rodenstock

V naší optice máme v nabídce unikátní brýlové čočky Ergo od firmy Rodenstock, které jsou přizpůsobeny všem typickým pohybům oka při čtení nebo práci na počítači. Využívají jednu z nejmodernějších technologií výpočtu B.I.G. – ta pracuje s jedinečným individualizovaným modelem každého oka.

Kola-bezen2022.jpg

Čočky Ergo nabízejí široké zorné pole do blízké i střední vzdálenosti, a tím pádem i výrazně pohodlnější práci. Perfektně uvidíte nejen do blízka, ale až do 5metrové vzdálenosti. Díky rozšířenému zornému poli tyto brýlové čočky umožňují i ergonomičtější držení hlavy, což zamezuje přetěžování krku a ramen.

Pohodlné vidění v každé situaci

Čočky vám vybereme na míru podle toho, jakým činnostem se nejčastěji věnujete. Ergo Book jsou skvělé pro vzdálenosti do 90 cm a jsou velmi pohodlné pro čtení či rukodělné práce. Čočky Ergo PC nabízejí neomezené zorné pole pro práci na počítači do 120 centimetrů, zatímco čočky Ergo ROOM jsou určeny například těm, kdo musí často hovořit s klienty a přeostřovat na různé vzdálenosti. Umožňují pohodlné vidění až do vzdálenosti 5 metrů. Vyhovují tak lidem pracujícím za pultem – například prodavačům, recepčním či učitelům.

Křišťálově čisté vidění

Třešničkou na dortu, která zobrazovací vlastnosti brýlových čoček dovede k dokonalosti, je jejich povrchová úprava. Na výběr je dnes spousta high-tech možností. Antireflexní úprava zvyšuje propustnost světla a snižuje odrážení paprsků, takže vás při čtení nebudou rušit nepříjemné odlesky. Technologie X-tra Clean dokonale vyhlazuje přední i zadní plochu brýlové čočky, a výrazně tak omezuje ulpívání nečistot. Úprava Solitaire Protect Balance 2 je vhodná pro všechny, kdo tráví dlouhé hodiny u počítače. Účinně totiž redukuje modré záření z displejů a obrazovek vedoucí k přetěžování očí či nespavosti.

Sečteno a podtrženo, levné brýle na čtení z drogerie se nikdy nemohou vyrovnat brýlím z optiky, které jsou vyrobeny na základě individuálních vlastností vašeho oka, vašich potřeb a vašeho životního stylu. Stárnutí zraku se sice nevyhnete, se správnými brýlemi si však snadno udržíte pohodlné vidění a kvalitu života.

230318_post_1.jpg

Zkuste on-line test zraku

Nejste si jisti, zda dobře vidíte? Vyzkoušejte si on-line test zraku, který vám dá orientační představu, jak na tom vaše oči jsou. Test samozřejmě nenahrazuje profesionální diagnostiku očního lékaře či zkušeného optometristy. Chcete-li důkladné vyšetření vašeho zraku, objednejte si termín v naší optice.

Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online