Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Už 30 let vám pomáháme měnit pohled na svět!

Už 30 let vám pomáháme měnit pohled na svět!

Letošní rok je pro nás speciální, slavíme 30 let od založení Optiky Richter. Jsme rádi, že se na nás po celou dobu s důvěrou obracíte. Těšíme se, jaké výzvy a možnosti přinesou nadcházející léta. Nyní nám ale dovolte malé nostalgické ohlédnutí do minulosti – do dob, kdy náš pult skrýval jen pár obrouček a skla se brousila ručně.

1990

Zrod naší optiky se nesl v duchu polistopadových změn a byl symbolickým odrazem doby. Krátce po sametové revoluci se pod vedením lékařky Libuše Štefánkové podařilo realizovat snahy tehdejší zdravotnické obce a přeměnit bývalé sídlo KSČ v Bílém domě v Centrum dětských odborných zdravotnických služeb.

_dsc0314.jpg

1991 – 1. polovina

Libuše Štefánková se stala ředitelkou Centra a rozhodla se zde zřídit oční optiku. Ke spolupráci si přizvala optika Jana Richtera, otce dnešního majitele Miloše, který zde mohl využít svou 40letou praxi v milovaném oboru. Tou dobou vedl jednu z největších brněnských optik na náměstí Svobody. Jen pro srovnání – v Brně jich tehdy bylo asi 5, dnes je jich okolo 120.

1991 – 2. polovina

Jan Richter si sehnal pár starších optických přístrojů, nějaký nábytek a pronajal si dvě místnosti ve čtvrtém patře. Z první místnosti udělal prodejnu a z druhé dílenské zázemí. Prodejnu předěloval velký pult, pod kterým byly v krabičkách naskládány brýle.

Skromné začátky

V počátcích bylo v nabídce jen pár obrouček z každé kategorie. Ještě nuznější byl výběr brýlových čoček – k dispozici byly jen těžké minerální čočky bez možnosti jakýchkoliv úprav. Také proto stály méně než desetinu dnešní ceny. Kvalitou však byly na mnohem nižší úrovni. Úroveň tehdejšího zabrušování skel by dnes byla nemyslitelná. Skla se olamovala kleštěmi a brousila na ručních brusech. Dnes vše obstarávají automatické přístroje.

_dsc0151-1.jpg

1994

V optice začal po dvouletém pomaturitním studiu pracovat Miloš Richter – nejmladší syn Jana Richtera. Společně se svojí spolužačkou Petrou Šťastnou prosadili nové investice do vybavení, například na tehdejší dobu ojedinělý brousicí automat WECO.

1998

Miloš Richter dokončil studium optometrie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Současně začala v optikách éra aplikování kontaktních čoček.

2002

Jan Richter ve svých 72 letech převedl firmu na svého syna, který je dodnes majitelem a jednatelem Optiky Richter.

2003

Nejvýraznějším mezníkem bylo otevření pobočky v centru Brna na Běhounské ulici. Vedoucí se stala optometristka Renata Nyklová, která zde uplatnila své manažerské schopnosti. Na pobočce ji můžete potkat i dnes.

2016

Přestěhovali jsme se do sousedního vchodu, abychom vás mohli přivítat v novějších a honosnějších prostorech. Od této doby nám již nic nebrání v tom mít optiku nejen s dokonalou vizáží, ale i s těmi nejlepšími službami. A můžeme tak naplňovat naši misi: měnit váš pohled na svět k lepšímu.

_dsc0312.jpg

Děkujeme našim zákazníkům za gratulace!

Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online