Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Vše se točí kolem dětských očí

Vše se točí kolem dětských očí

Děti a brýle – už dávno nejde o žádné tabu. Nabídka krásných dětských brýlí je čím dál větší. Máte pocit, že by vaše dítě mohlo mít problém se zrakem? Nebo už předpis na brýle máte? V následujícím článku najdete pár tipů i ukázku kolekcí dětských brýlí, které nabízíme.

Mají Vaše děti zrak v pořádku?

Problém se zrakem se u dětí nejčastěji projeví při nástupu do školy, když nepřečtou písmenka na tabuli. Proto na něj často upozorní právě pedagog. Problému si ale můžete včas všimnout i vy.

Zde uvádíme několik příznaků, které Vám mohou napovědět, zda je na čase navštívit očního lékaře.

Měli byste zpozornět, když...

 • má v ruce tablet nebo knížku a potřebuje je mít příliš blízko obličeje.
 • při sledování televize naklání hlavu do strany.
 • chce zaostřit nějaký předmět a zavírá jedno oko nebo si druhé oko překrývá rukou.
 • se nedokáže obratně vyhýbat překážkám.
 • si často stěžuje na bolest hlavy.
 • neustále přimhuřuje oči.
 • při hraní sahá mimo krabici s hračkami (špatně lokalizuje předměty).
 • si často mne oči, slzí, mrká nebo šilhá.

U nejmenších dětí byste si měli všímat především následujících jevů:

 • šilhání (občasné zašilhání jednoho oka do max. 6. měsíce je považováno za normální)
 • přivírání jednoho oka
 • nepřirozeného sklonu hlavy
 • třesoucích se očí (kmitavé pohyby očí)
 • světloplachosti
 • bělavých zornic
 • mnutí očí

Nejdůležitější je nepodceňovat prevenci. Sledujte u dítěte, které Vám ještě nemůže své potíže samo popsat, jak reaguje. Máte-li sebemenší podezření, že špatně vidí, co nejdříve vyhledejte očního lékaře.

DSC_3681_sortie septembre 19.jpg

Předepsali dítěti brýle?

Pokud jste již absolvovali vyšetření očí a výsledkem je předpis na brýle, neberte to negativně. Dítě z vašeho chování vycítí, že brýle jsou problém a může k nim podvědomě zaujmout negativní postoj již předem. Při výběru brýlí určitě dbejte na názor dítěte. Když se v nich bude dobře cítit, nebude mít s jejich nošením žádný problém.

K tomu, aby se pohodlně nosily, musí správně sedět na obličeji, měly by být lehké a nesmí nikde tlačit. Pro aktivnější děti je možné je opatřit silikonovými brzdičkami nebo gumičkou.

Kromě toho, že by měly být brýle maximálně pohodlné, musí i něco vydržet. Co se týče materiálu, je možné zvolit obruby plastové (acetát celulózu, ultem, TR90) nebo kovové (titan, titan-flex a jiné).

Při výběru brýlových čoček máte stejně jako u dospělých možnost zvolit plastové či skleněné. U dětí však jednoznačně doporučujeme plastové brýlové čočky nebo tzv. trivexové brýlové čočky, protože se netříští v případě úderu nebo nárazu a je velmi obtížné je rozbít. Stejně jako u dospělých se doporučuje pokrýt čočku antireflexní úpravou (hlavně, pokud máte doma školáka nebo dítě, které pracuje na počítači). Antireflex zvyšuje průchodnost světla čočkou a tím i komfort vidění. V případě vyšších dioptrických hodnot je možno nabídnout i čočky s vyšším indexem lomu a tím i menší sílou okrajů a váhou čoček.

Nabídka brýlových obrub

Lze říci, že dnešní nabídka brýlových obrub pro děti je radikálně jiná, než byla dříve. Dnes se jejich styl a kvalita zpracování vůbec neliší od obrub pro dospělé a plně reflektují nejnovější trendy. Zde je několik vybraných značek:

NEW YORK YANKEES

Populární značka New York Yankees je inspirovaná nejlepším basebalovým týmem USA se stopadesátiletou tradicí. Tato značka je favoritem pro mladou generaci a je oblíbená u řady celebrit.

Světoznámé logo New York Yankees svým designem dodává kolekci brýlí punc originality a městskou eleganci. Iniciály značky najdeme na každém páru brýlových obrub. Modely jsou nabízeny ve vysoké kvalitě použitých materiálů a širokém spektru stylových barev.

NEWYOURK.png

HELLO KITTY

Kolekce se zaměřuje na dívky a nabízí plastové i kovové obruby v mnoha barevných variantách. Každé brýle jsou označeny logem Hello Kitty. Hello Kitty je fiktivní postava vyráběná japonskou společností Sanrio. Je vyobrazena jako ženská bílá japonská kočka s červenou mašli. Tato postava se poprvé objevila v Japonsku v roce 1974. Od té doby se značka dramaticky rozrostla a lze ji nalézt na různých produktech od školních potřeb a módních doplňků až po špičkové spotřební zboží.

HELLO KITTY.png

HUMPHREY´S

Mezinárodní značka je synonymem pro nekonvenční vzhled inspirovaný městským "street" stylem. Je zaměřena na módu a současně poskytuje maximální prostor pro osobní styl svého uživatele. To je právě důvod, proč mladí lidé, kteří si uvědomují svůj styl, milují tuto nekomplikovanou kolekci. Najdeme v ní puristické i okouzlující barevné modely. Kolekce brýlí HUMPHREY´S je osvěžující, pestrá a nezaměnitelná.

HUMPHREYS.png

DISNEY

Disney Eyewear je legendární klasická dětská značka, jejíž hlavním krédem je „bavit“. Veselé barvy a stylové tvary vytváří módní kolekci plastových i kovových brýlových obrub. Disney udržuje krok s aktivním životním stylem dnešních dětí.

DISNEY.png

Dětské sluneční brýle

Zvláště u dětí je důležité vybrat kvalitní sluneční brýle k ochraně před škodlivým UV zářením. Děti často tráví venku mnohem více času než dospělí a jsou tak vystaveny většímu přímému slunečnímu záření. Mají širší zornici a čočky více čiré, které propouští více záření k sítnici. Sluneční brýle pro vaše děti nakupujte výhradně v očních optikách, kde vám bude zaručeno, že jsou kvalitní a mají UV filtr. Také Vám pomohou vybrat obruby, které dítěti dobře sedí a přizpůsobí je tak, aby byly pohodlné.

HIS.jpg

Mohou děti nosit kontaktní čočky?

Ano, mohou. Do 15 let je ovšem nutná konzultace s očním lékařem. Pokud tento nošení kontaktních čoček schválí, nejčastěji volíme variantu jednodenních kontaktních čoček, která je pro děti z hygienických důvodů bezpečnější.

Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online