Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Dětské obruby

Dětské brýlové obruby jsou k dispozici v nejrůznějších barvách a designech. Na prvním místě by však při volbě obruby mělo být správné anatomické usazení na tváři. Lze říci, že dnešní nabídka brýlových obrub pro děti je radikálně jiná, než byla dříve. Hodně rodičů si jistě z vlastní zkušenosti pamatuje na své první obruby, které nebývaly zrovna moc elegantní, spíše naopak. Dnes se však s ohledem na módní záležitosti, styly a kvalitu zpracování vůbec neliší od obrub pro dospělé, plně reflektují nejnovější trendy v oblasti brýlových obrub.

Co se tedy dnes nosí? Jsou to častěji výraznější brýlové obruby různých barev. Žádná barva není tabu. Zákazníci se tak nebojí vyjádřit svoji individualitu a jedinečnost. U dívek však stále převažují růžové a fialové odstíny, zatímco chlapci preferují modrou a černou. Významné značky, které udávají trend dětských brýlí, jsou: Hello Kitty, Disney, Eschenbach Kids, Aghata Ruiz de la Prada, New York Yankees.

Vhodný materiál pro dětské brýlové obruby

Pro menší děti jsou vzhledem k lepšímu anatomickému usazení vhodnější plastové obruby. Již při výběru musíme dbát na to, aby obruba dobře seděla na nose. Naopak obruby z kovového materiálu mají nastavitelná sedýlka na nosníku, která lze upravit podle potřeby. Z kovových materiálů je nejvhodnější titan, protože je antialergický, lehký a pevný, takže by měl vydržet podstatně více než běžné kovy.

Hmotnost dětských brýlových obrub

U dětských brýlí se také soustřeďte na hmotnost obrub, které by měla být co nejnižší, a to z důvodu, aby dítě nikde netlačily, neomezovaly a aby pro něj byly co nejpohodlnější.

Design dětských brýlových obrub

Brýle by dětem měly samozřejmě i slušet. Není to však ten nejdůležitější parametr, který by měl při samotné koupi rozhodovat. Starší děti považují vzhled brýlí za důležitější než materiál, hmotnost apod. Z toho důvodu choďte nakupovat brýle s nimi, i když jsou již větší. Ukázku vybraných aktuálních módních designů naleznete níže.

dtsky sortiment.jpg

Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online