Jedeme v plném nasazení. Takže ve čtvrtky už bude na pobočce Běhounská otevřeno až do 19 hodin. Těšíme se na vaší návštěvu.

Odpočinutější díky brýlím pro práci na počítači

Co dělat, aby vás nebolela hlava, oči, abyste nebyli tak unavení při práci s počítačem? Pořiďte si brýle s antireflexní vrstvou. Po celý říjen je v Optice Richter se slevou 25 %.

„Neseď tak blízko u televize, zkazíš si oči!“ Pamatujete si, jak vám toto máma vždycky říkala? Teď už jste dospělí, ale neplatí to náhodou také pro počítač? Něco na tom bude. Počítač totiž vyzařuje nepřirozené modré světlo, díky kterému si můžete pěkně narušit celý váš biorytmus.  Koukáním do počítače si tedy nekazíte jen oči, ale můžou to být také záda, krční páteř a dostatek energie po celý den. Tomu však můžete celkem jednoduše zabránit pomocí antireflexních brýlí. Bez těch se v této době taky už málokdo obejde. A protože letos slavíme 25. narozeniny, v říjnu si můžete tuto antireflexní vrstvu pořídit až o 25 % levněji.

TIP: Zjistěte, jestli netrpíte syndromem počítačového vidění.

Sleva 25 % na antireflexní vrstvu na brýle po celý říjen

S nástupem podzimu už člověk netráví tolik času venku, a tak se uchyluje ke svému počítači. Dny jsou také mnohem méně slunečné, a tak se v práci musíme pohybovat při umělém osvětlení, které často není pro lidský zrak ideální. Právě proto jsme v Optice Richter zvolili říjen jako měsíc antireflexních skel. Pracujete na počítači? Pak se přijďte tento měsíc poradit do některé z našich poboček. Vytvoříme vám brýle, jaké potřebujete a na ně dáme se slevou 25 % antireflexní ochrannou vrstvu. Budete tak práci zvládat s mnohem větším elánem a zdraví.

Pracujte pohodlně a bez únavy

Co všechny ty neduhy při práci s počítačem tedy vlastně způsobuje? Kromě zmíněného umělého osvětlení je to hlavně monotónní činnost na počítači, kdy téměř nemrkáme, což nám velmi vysušuje rohovku. Počítač navíc vyzařuje nepřirozené modré světlo. Díky tomu se v těle snižuje tvorba spánkového hormonu zvaného melatonin, což způsobuje hormonální nerovnováhu a špatně se nám usíná. Antireflexní skla toto modré světlo dokážou zase zpátky vyvážit, a tak se v noci nemusíme zabývat počítáním oveček. Ráno jsme čilí a schopní práce s mnohem větším nasazením. Ale to není všechno, antireflexní skla toho dokážou pro naše tělo udělat ještě mnohem víc. Zajímá vás, co?

Ochranné brýle i bez dioptrií

Člověk se často domnívá, že pokud dobře vidí na blízko či na dálku, brýle nepotřebuje. Tato doba se však s nástupem nových technologií rychle mění a nese si s sebou kromě výhod také určitá rizika pro lidské zdraví. Počítače, tablety, mobilní telefony – to všechno má vliv nejen na zrak, ale i na únavu. Pokud nepotřebujete dioptrické brýle, ale často přijdete do styku s displeji, zvažte brýle s ochrannou antireflexní vrstvou.

S trendy obroučkami nejen k počítači

Brýle už dávno nejsou jen zdravotní pomůckou. Jsou často odrazem samotné osobnosti člověka, který je nosí. To můžete využít i v případě antireflexních brýlí, které nejen chrání před modrým počítačovým zářením, ale zároveň projasňují zrak a pomáhají zaostřovat na různé záležitosti. V Optice Richter můžete vybírat z nejrůznějších značek, které pro vás pečlivě vybíráme s ohledem na nejnovější světové fashion trendy.

Nejste si jistí, zda dioptrické brýle opravdu nepotřebujete? Přijďte si k nám nechat vaše oči vyšetřit. Máme na to nejpřesnější přístroj v Brně.

 

Zajímá vás, jak ještě bojovat s únavou u počítače? Sepsali jsme pro vás několik jednoduchých triků.


Přihlásit se k odběru newsletterů

Dostávejte každý měsíc informace o aktuálních akcích!