Vážení zákazníci, i přes vzniklou situaci nadále fungujeme,ale máme omezenou pracovní dobu a to takto: na pobočce Bílý dům jsme pro vás k dispozici každý všední den od 8 do 14 hodin, na pobočce Běhounská od 9 do 15 hodin, soboty budou zavřené. Toto omezení bude trvat do odvolání. Chtěli bychom poprosit klienty, kteří jsou k nám objednáni na vyšetření zraku, kontrolu kontaktních čoček, aplikaci kontaktních čoček, a patří do skupiny osob, které se v posledních 14 dnech zdržovaly ve státu s vysokým rizikem výskytu COVID-19 nebo sdílejí společnou domácnost s takovou osobou, aby se telefonicky přeobjednali na pozdější termín. Děkujeme za pochopení.

Jdou zkombinovat brýle na dálku a na blízko?

Jdou zkombinovat brýle na dálku a na blízko?

Problémy které nastávají pokud střídáte brýle na dálku a na blízko se dají řešit buď  tak, že užijete bifokální nebo progresivní (multifokální) brýlové čočky.

Bifokální brýlové čočky obsahují buď vybroušený nebo zatavený dílek do blízka v dolní části brýlové čočky. S touto čočkou vidíte dobře do dálky a do blízka. Nevýhodou je, že chybí střední vzdálenost, v které se nachází například monitor počítače. Další nevýhoda – dochází ke skoku obrazu při přechodu dívání z dálky do blízka a v neposlední řadě je zde i nevýhoda estetická, dílek do blízka je vidět.

Mnohem elegantnějším řešením jsou čočky progresivní nebo-li multifokální. Tyto čočky nemají žádný předěl, dioptrie postupně přechází z dálky do blízka, nechybí tedy ani střední vzdálenost. Díky nabídce na „individuální čočky“ , které zohledňují Vaše požadavky, jsou tedy nejlepší volbou pro každého zákazníka.