Vážení zákazníci, i přes vzniklou situaci nadále fungujeme,ale máme omezenou pracovní dobu a to takto: na pobočce Bílý dům jsme pro vás k dispozici každý všední den od 8 do 14 hodin, na pobočce Běhounská od 9 do 15 hodin, soboty budou zavřené. Toto omezení bude trvat do odvolání. Chtěli bychom poprosit klienty, kteří jsou k nám objednáni na vyšetření zraku, kontrolu kontaktních čoček, aplikaci kontaktních čoček, a patří do skupiny osob, které se v posledních 14 dnech zdržovaly ve státu s vysokým rizikem výskytu COVID-19 nebo sdílejí společnou domácnost s takovou osobou, aby se telefonicky přeobjednali na pozdější termín. Děkujeme za pochopení.

Může mít kontaktní čočky i člověk s rozdílnými dioptriemi na dálku a na blízko?

Může mít kontaktní čočky i člověk s rozdílnými dioptriemi na dálku a na blízko?

Pokud máte rozdílné dioptrie na dálku a na blízko, jsou pro Vás vhodné kontaktní čočky bifokální nebo progresivní (multifokální). Tyto čočky umožňují kvalitní vidění na dálku, střední vzdálenost i do blízka.

Čočka má soustředné kružnice (zóny)s dioptriemi na dálku v periferii a směrem do středu se zvyšují dioptrie na blízko. Zrakové centrum v mozku si vybere a vyhodnotí vždy jen ten ostrý obraz pro konkrétní vzdálenost a rozmazaný obraz potlačí.

V součastné době máme na výběr čočky jednodenní, čtrnáctidenní a měsíční.