Vážení zákazníci, i přes vzniklou situaci nadále fungujeme,ale máme omezenou pracovní dobu a to takto: na pobočce Bílý dům jsme pro vás k dispozici každý všední den od 8 do 14 hodin, na pobočce Běhounská od 9 do 15 hodin, soboty budou zavřené. Toto omezení bude trvat do odvolání. Chtěli bychom poprosit klienty, kteří jsou k nám objednáni na vyšetření zraku, kontrolu kontaktních čoček, aplikaci kontaktních čoček, a patří do skupiny osob, které se v posledních 14 dnech zdržovaly ve státu s vysokým rizikem výskytu COVID-19 nebo sdílejí společnou domácnost s takovou osobou, aby se telefonicky přeobjednali na pozdější termín. Děkujeme za pochopení.

Mohou mít sluneční brýle dioptrie?

Mohou mít sluneční brýle dioptrie?

Sluneční brýle mohou být zároveň i dioptrické. Existuje více řešení.

Můžeme zvolit též polarizační čočky, které odstraňují odlesky od horizontální roviny (využití u řízení motorových vozidel,rybaření,sportu…).

Další variantou jsou samozabarvovací čočky, které se barví podle intenzity UV záření.

Někteří výrobci pro sluneční sportovní brýle vyrábí nosič na dioptrická skla, který lze nasadit na zadní část obruby. Do něj se zabrušují čirá, doporučujeme z hlediska bezpečnosti plastová skla.

Poslední variantou je možnost vyrobit na obruby mající dioptrické čočky sluneční klip, který se dá vyrobit přímo na míru každé obroučky.