Vážení zákazníci, i přes vzniklou situaci nadále fungujeme,ale máme omezenou pracovní dobu a to takto: na pobočce Bílý dům jsme pro vás k dispozici každý všední den od 8 do 14 hodin, na pobočce Běhounská od 9 do 15 hodin, soboty budou zavřené. Toto omezení bude trvat do odvolání. Chtěli bychom poprosit klienty, kteří jsou k nám objednáni na vyšetření zraku, kontrolu kontaktních čoček, aplikaci kontaktních čoček, a patří do skupiny osob, které se v posledních 14 dnech zdržovaly ve státu s vysokým rizikem výskytu COVID-19 nebo sdílejí společnou domácnost s takovou osobou, aby se telefonicky přeobjednali na pozdější termín. Děkujeme za pochopení.

Sluneční brýle

10 důvodů PROČ si sluneční brýle vybrat v optice Richter
  1. Certifikovaná 100%  ochrana proti UV záření.
  2. Image poradenství - výběr různých tmavostí slunečních filtrů a různých barev ( šedá - do města, k moři, zelená - na létání, žlutá - mlha, hnědá - do přírody apod.) dle prostředí.
  3. Funkční poradenství - např. optimální krytí, zadní antireflex na brýlových čočkách, polarizace....
  4. Sluneční brýlové čočky budou mít dokonalé zobrazovací vlastnosti.
  5. Vysoká kvalita brýlových obrub z teplotně odolných a k pokožce šetrných materiálů.
  6. Dvouletá záruka a pozáruční servis ( na produkty u nás zakopené je bezplatný).
  7. Záruka anatomické úpravy a přizpůsobení.
  8. Na loňské modely vždy 20% redukce ceny.
  9. Obrovský výběr prestižních značek, které vám kromě kvality dodají i pocit originality.
  10. Všechny brýle z optiky Richter mají prohlášení o shodě CE, schválenou evropskou zkušebnou, že neškodí zdraví.
 

Každý pátý Čech kouří i když ví, že je to zdraví škodlivé

S nošením - nenošením slunečních brýlí je to podobné. Většina lidí je informována o škodlivosti UV záření na oko a jak si oči mohou chránit brýlemi nebo kontaktními čočkami.

Přesto tzv. nenositelů slunečních brýlí je ještě víc než kuřáků. Patrně, pokud by se negativní efekt těchto zlozvyků projevil ihned, jen to by nás přimělo své návyky změnit.

Nenosíte-li slunenčí brýle, ukládá se v oku dlouhodobě nežádoucí UV záření a byla prokázána přímá souvislost se vznikem očních nemocí jako je např. fotokeratitida, pterygium, katarakta a vyjímečně i makulární degenerace.

 


 

Sluneční brýle slouží v současnosti jako moderní estetický doplněk, ale jejich hlavní úlohou by stále měla zůstat ochrana našich očí před škodlivým UV zářením. Na prvním místě by měla být kvalita pro samotné brýlové čočky, které by měly být schopny absorbovat 100 % škodlivého UV záření.

I když mají sluneční brýle UV filtr, tak aby byly opravdu kvalitní, musí splňovat také další důležité podmínky. Velmi podstatná je třeba kvalita pro samotné brýlové čočky a jejich zobrazovací vlastnosti. Dále je důležitá kvalita, kterou obroučky oplývají. Použité materiály by neměly dráždit pokožku a měly by být vyrobeny z materiálu, který lze upravit a přizpůsobit anatomii obličeje. Materiál také ovlivňuje pevnost brýlí.

Intenzita zabarvení skla může hrát taktéž důležitou roli, takže je potřebné si zvážit, kde a jak chcete Vaše sluneční brýle využívat. Pokud použijete nekvalitní sluneční brýle, může dojít ke stejným zdravotním problémům jako pokud jsou Vaše dioptrické brýle nesprávně zhotoveny.

Sluneční brýle mají také jiné funkční vlastnosti, například polarizační čočky, které absorbují odražené světlo a jsou určeny především pro řidiče. Hnědé zabarvení čočky zvyšuje vnímání kontrastu. Žluté a oranžové čočky jsou vhodné do mlhy a deště. K moři a k vodě se doporučují šedozeleně zbarvené čočky. Ideální je, pokud mají sluneční brýle na zadní straně skel také antireflexní vrstvu.

Co se týče estetické stránky pro sluneční brýle, tak je dnes k dispozici na trhu velmi velké množství firem a značek, které denně přichází na trh s něčím novým. Je už jenom na Vás, co se Vám libí a čemu dáváte přednost.

 

Děti a sluneční brýle

Zvláště u dětí je důležité vybrat kvalitní sluneční brýle k ochraně před škodlivým UV zářením. Děti často tráví venku mnohem více času než dospělí a jsou tak vystaveny většímu přímému slunečnímu záření.

Podle Světové zdravotnické organizace je až 80 procent celoživotní přijaté dávky UV záření dosaženo před osmnáctým rokem života.

Děti mají širší zornici a čočky více čiré, které propouští více záření k sítnici. UV záření totiž poškozuje oko na několika úrovních. Postižení se týká spojivky, rohovky, čočky i sítnice.

V podstatě žádné riziko vzniku poškození oka tímto zářením nevzniká, pokud jsou sluneční brýle správně nasazené na obličeji,jsou opravdu kvalitní.Oko je pak dokonale chráněno před škodlivým UV zářením.

V současné době dokonce i kvalitní čiré dioptrické brýlové čočky mají 100% UV filtr, takže pokud není možnost koupit dětem dioptrické sluneční brýle, tak mohou používat alespoň čiré a oči budou také v bezpečí.

chci vědět víc