Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Chrání kontaktní čočky před UV zářením?

Chrání kontaktní čočky před UV zářením?

Nosíte kontaktní čočky? A víte, jestli vás chrání před škodlivým ultrafialovým zářením? Stačí pro ochranu zraku nosit pouze sluneční brýle?

Ultrafialové (UV) záření obsažené ve slunečních paprscích je pro vaše oči stejně škodlivé jako pro vaši pokožku. Odpověď je relativně jednoduchá. Zdaleka ne všechny. ACUVUE® je jediná značka na trhu, jejíž výrobky standardně blokují průnik více než 98 % paprsků UVB a alespoň 85 % paprsků UVA.

Kontaktní čočky ACUVUE® jsou vyrobené ze speciálních hydrofilních materiálů (tzv. hydrogelů), které jsou zároveň velice prodyšné a propouštějí kyslík k povrchu oka.

Říkáte si, že je to zbytečné, když o slunečných dnech stejně nosíte sluneční brýle? Nikoliv, sluneční paprsky totiž pronikají do očí i ze stran kolem brýlových obrouček a tyto periferní koncentrované paprsky mohou být velice škodlivé.

Ačkoliv je kombinace kontaktních čoček s UV filtrem a slunečních brýlí lepší než samotné sluneční brýle, pro optimální ochranu proti slunci se doporučuje ještě čepice s kšiltem nebo klobouk se širokou krempou. Sluneční brýle by měly být kvalitní, s velkými skly chránícími oči ze všech stran.

Víme, jak moc pro vás váš zrak znamená, a naším cílem je nabízet vám ty nejmodernější a nejkvalitnější kontaktní čočky na světě. Nyní, navíc při koupi dvou balení kontaktních čoček Acuvue dostanete další dvě balení zdarma. Akce platí do 31.8.2021. Kontaktní čočky si můžete objednat na obou našich pobočkách.

Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online