Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Jak si užít léto naplno? Vyzkoušejte kontaktní čočky či sluneční brýle s dioptrickou korekcí

Jak si užít léto naplno? Vyzkoušejte kontaktní čočky či sluneční brýle s dioptrickou korekcí

Návštěva koupaliště, letního kina či výlet na kole? Užívejte si letní radovánky naplno i v případě, že potřebujete dioptrickou korekci. A dopřejte svému zraku ochranu před UV zářením a paprsky, které se mohou odrážet od vodních ploch a nepříjemně vás oslňovat. Máme pro vás tip na několik praktických kombinací, díky kterým uvidíte perfektně za každé situace.

Kontaktní čočky + sluneční brýle

Kontaktní čočky jsou praktické při rekreačních i závodních sportech. Oproti brýlím se nezamlžují, nezkreslují obraz a nabízí širší zorné pole. Jsou skvělé pro všechny fyzické aktivity včetně takových, u kterých potřebujete rychlé reakce. Kontaktní čočka je nasazená přímo na oku, a tak narozdíl od brýlí nijak neomezuje periferní vidění a vy vidíte perfektně do všech směrů. Oproti tomu brýlové obruby vám z periferního vidění vždy část ubírají a jejich čočky směrem k okraji mírně zkreslují obraz. Při pohledu do stran tak musíte vždy otáčet celou hlavou, což je u kolektivních sportů velká nevýhoda. Nemluvě o tom, že stačí jeden prudší pohyb, a brýle snadno sklouznou z nosu.

Kontaktní čočky navíc snadno zkombinujete se slunečními či sportovními brýlemi – můžete se tak jednoduše pohybovat mezi vnitřními a venkovními prostorami. Při jejich aplikaci je ale potřeba dbát na dodržování hygienických pravidel – mytí rukou a pravidelnou dezinfekci čoček. Anebo sáhněte po jednodenních kontaktních čočkách, které ráno nasadíte a večer vyhodíte. Vhodné jsou především pro vodní sporty, protože životnost běžné kontaktní čočky v kontaktu s chlorovanou či znečištěnou vodou rychle klesá. Vyhnete se tak jejich kontaminaci a případnému riziku oční infekce. Jednodenní kontaktní čočky doporučujeme i u vysokohorské turistiky či při delších pobytech v přírodě, kdy je náročné dodržovat hygienická pravidla.

Zvolit si můžete i kontaktní čočky s UV filtrem, které chrání vaše oči před nebezpečným zářením. Takové čočky blokují až 98 % UVB paprsků a 85 % UVA paprsků. V kombinaci s kvalitními slunečními brýlemi svým očím dopřejete vysokou ochranu.

Kontaktni_oky_1.jpg

Sluneční brýle s dioptrickou korekcí

Dioptrické sluneční brýle jsou praktické a perfektní jsou pro každého, kdo nesnese kontaktní čočky – a to včetně malých dětí. Téměř do každých slunečních brýlí z naší optiky vám můžeme zabrousit čočky s přesnou dioptrickou korekcí. Vybírat si můžete nejen z různých materiálů čoček (plastové či minerální), ale i z různých povrchových úprav. Právě na léto doporučujeme brýle s antireflexní úpravou a polarizačními filtry zlepšujícími kvalitu vidění. Intenzita UV záření je totiž v letních měsících mnohem vyšší – výrazně se zvyšuje odrazem z povrchů, jako je voda či písek. Pokud se chystáte k moři, je vhodné zvolit brýle se 100% UV ochranou v kategoriích 3 nebo 4, které vás spolehlivě ochrání i před oslněním.

OR_web-vyber-1.jpg

Sportovní brýle s dioptrickou korekcí

Pravidelně sportujete? Pak odložte své běžné brýle a sáhněte po speciálních sportovních brýlích – ať už dioptrických nebo klasických s dioptrickou vsadkou. Obruby sportovních brýlí jsou vyrobeny z pružnějších materiálů a čočky jsou odolnější proti rozbití. Výhodou jsou polohovatelné stranice a nosník, které umožní plné přizpůsobení vašemu obličeji.

Zvolit si můžete sportovní brýle s dioptrickými skly nebo sportovní brýle, ke kterým existuje speciální vyjímatelná dioptrická vsadka v několika velikostech. Plusem je, že takové brýle můžete nosit i v kombinaci s čočkami – podle toho, co v danou chvíli zrovna potřebujete. Vybírat si u nás můžete ze spousty specializovaných značek – u našich zákazníků jsou nejoblíbenější Evil Eye nebo Rudy Project.

Kola-RudyProject 1.jpg

Plavecké a potápěčské brýle

Dobré vidění pod vodou je důležité – nejen při plavání, ale i při potápění. Málokdo ví o existenci plaveckých brýlí s dioptrickou korekcí, které vám můžeme na míru zabrousit. Vhodné jsou i pro ty nejmenší, díky posuvným mechanismům a pružným gumám se dají jedny dětské brýle pohodlně nosit až do 15 let věku. Jsou jednoduše demontovatelné a smontovatelné, takže v nich snadno přizpůsobíme měnící se dioptrie i vašemu rostoucímu dítku.

Dioptrie lze přidat i do potápěčských brýlí. Na míru vám vyrobíme zorník, ve kterém zohledníme přesnou dioptrickou korekci i vzdálenost zornic. Tento typ brýlí je nejdokonalejší korekční pomůckou pro ostré vidění pod vodou – jsou skvělé především pro podvodní fotografování či pořizování videí.

Cyklistické brýle

Pro jízdu na kole doporučujeme vybrat větší typ sportovních brýlí, které kopírují tvar obličeje a maximálně chrání proti oslnění. I v tomto případě je nezbytná dobrá UV ochrana. Nejdůležitější je však bezpečnost, proto doporučujeme čočky z plastových a polykarbonátových materiálů. Jejich zabarvení může být různé – kromě klasických slunečních a čirých čoček existují rozjasňující čočky do mlhy. Zvolit můžete sportovní sluneční brýle s dioptrickou vložkou, případně je možné zabrousit dioptrické čočky i do extrémně prohnutých tvarů sportovních brýlí.

_DSC8475-1.jpg

Nevíte, jaké řešení je právě pro vás nejvhodnější? Navštivte jednu z našich poboček, kde vám poradí naši zkušení optometristé.

Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online