Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Moderní nepřítel: pocit suchých očí

Moderní nepřítel: pocit suchých očí

Pociťujete během dne, že vám vysychají oči? Obtížně se vám mrká, zamlžuje před očima? Jak efektivně tento novodobý problém řešit a na koho se obrátit?

Moderní pracoviště a životní návyky kladou stále vyšší nároky na oči. Jednou z nejčastějších obtíží, které jako optometristé musíme řešit, je pocit suchých očí. Jeho příčiny mohou být různé. Patří mezi ně abnormální funkce žlázek na víčku oka, některá onemocnění i určitá specifická léčiva. U většiny klientů je však hlavní příčinou nepříznivý vliv okolního prostředí.

Až 60 % všech zaměstnanců tráví týdně více než 36 hodin před obrazovkou počítače. Existuje mnoho zpráv o účincích monitorů na oči a vidění. Často udávaným symptomem je snížená frekvence mrkání. Právě souvislost mezi intervalem mrkání a stabilitou slzného filmu na oku je dobře zmapována. Zkrátka, čím méně mrkáme, tím více nám oči osychají. Doprovodnými jevy jsou podrážděné, začervenalé a suché oči, zvýšená oční únava a světloplachost. Je udáváno i zamlžené vidění. Lze očekávat, že v budoucnu bude mít tyto potíže stále větší počet lidí v pracovním procesu.

Nemalou měrou k tomu totiž přispívá i naše okolní prostředí. Často se pohybujeme v suchých klimatizovaných nebo naopak přetopených místnostech.

Co si počít, když tyto obtíže pociťujeme?

Nejlepším řešením je konzultovat vaše problémy s odborníkem, což je buď oftalmolog, nebo dnes v mnohem větší míře optometrista. Základem je vyloučení vlivu nesprávné dioptrické hodnoty vaší korekční pomůcky (brýle nebo kontaktní čočky). Nepotvrdí-li se problém v tomto směru, je všeobecně přijatelným řešením lubrikace pomocí zvlhčujících kapek. Ty na rozdíl od umělých slz obsahují všechny složky přirozeného slzného filmu. Jejich účinek je tedy mnohem silnější a dlouhodobější. Většinou stačí jen pár kapek během dne a rozdíl hned pocítíte.

Jedním z nejoblíbenějších typů jsou kapky Systane, které bychom Vám v rámci naší výhodné nákupní akce rádi představili.

Nejefektivněji působí tyto dva typy:

  • Systane ULTRA, pro běžného uživatele nejvyváženější varianta, obsahuje všechny 3 základní složky slzného filmu: mucinovou, lipidovou i vodní. Jsou klienty dlouhodobě nejpreferovanější.
  • Systane HYDRATION, pro které platí totéž, co pro typ ultra, navíc obsahují kyselinu hyaluronovou, a proto na oku vydrží ještě delší pocit zvlhčení. Nemusíme je kapat tak často do oka a účinek je zvýšený pro klienta s akutními dlouhodobými obtížemi.
Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online