Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Zaostřeno na řidiče: Opravdu zprava dobrý?

Zaostřeno na řidiče: Opravdu zprava dobrý?

Více než 87 tisíc – taková je bilance dopravních nehod za rok 2022. Jaká by byla statistika, kdyby za volant usedali jen řidiči s perfektním zrakem, můžeme odhadovat. Data společnosti BESIP ale ukazují, že až ⅕ řidičů má ostrost vidění nižší než 70 % a vůbec by neměli vyrazit na cestu. Nepatříte mezi ně?

Pro přesnou odpověď se u nás zastavte na vyšetření zraku pomocí unikátního zařízení DNEye® PRO značky Rodenstock. Komplexně zanalyzuje váš optický systém včetně nočního vidění. A v případě potřeby umožní výrobu velmi přesných individualizovaných brýlových čoček B.I.G.

Ke všem novým brýlím s těmito čočkami pak řidičům dáme roční dálniční známku v hodnotě 1 500 Kč zdarma. Chceme tak podpořit bezpečnost na silnicích a přispět ke snížení nehodovosti.

Proč je pro řidiče vhodná právě technologie B.I.G?

Aktuálně je to nejmodernější technologie, která jako jediná umožňuje využívat váš zrak na 100 %. Diagnostický scanner DNEye® je měřicí přístroj obsahující autorefraktometr, rohovkový topograf, keratometr a unikátní wavefront aberometr.

Nejdříve změří délku oka a poté několik tisíc dalších bodů. Na základě těchto hodnot informační systém Rodenstock vypočítá přesný biometrický model a dokáže určit centrum ostrého vidění pro každé jednotlivé oko za použití umělé inteligence.

Tato metoda je velmi odlišná od tradičního výpočtu dioptrií, který pracuje se standardizovaným modelem oka.

Data navíc ukazují, že biometrické parametry standardního modelu oka se až v 98 % odchylují od skutečných hodnot konkrétního člověka. Co to znamená? Standardně vyrobené čočky v drtivé většině neodpovídají potřebám vašich očí.

Čočky B.I.G. však umožňují až o 40 % ostřejší vidění – do blízka, do dálky, do střední oblasti a ve všech úhlech pohledu včetně periferních zón. Navíc poskytují kvalitnější vidění za zhoršených světelných podmínek, což může být životně důležité a za volantem to ocení každý řidič.

Objednete se v lednu na vyšetření do optiky a ujistěte se, že je na váš zrak 100% spolehnutí – stejně jako na vaše auto.

Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online