Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Kontaktní čočky

Nebojte se nošení kontaktních čoček. Mohou být skvělým pomocníkem a je jen na vás, jestli se rozhodnete pro denní nošení nebo je využijete jen občas. U nás v Optice Richter vám poradíme s jejich výběrem a aplikací.

Jste-li v nošení kontaktních čoček nováček, následující text vám pomůže se lépe zorientovat.

Upozornění hned na začátek

Na začátek bychom rádi uvedli, že nákup kontaktních čoček bez předchozího vyšetření, zácviku a rad odborníka znamená hazardování se zdravím oka. Pokud se tedy pro jejich nošení rozhodnete, navštivte vždy očního lékaře nebo optometristu. Kontaktní čočka je cizím tělesem v oku a ke zdravému a bezpečnému nošení je třeba speciálními přístroji zkontrolovat vhodnost čočky pro konkrétního nositele. Bez podrobného vyšetření není možné posoudit správnost výběru čočky a její zdravotní nezávadnost. U nás v Optice Richter se každému zákazníkovi pečlivě věnujeme, v rámci první aplikace Vám změříme zrak a krok za krokem provedeme celým procesem nošení čoček. Nemusíte mít žádné obavy. Na aplikaci kontaktních čoček se můžete objednat on-line.

Objednat aplikaci kontaktních čoček

oka oko.jpg

Co je potřeba zvážit při výběru čoček

Jak často chci čočky nosit?

Jednodenní kontaktní čočky jsou nejvhodnější variantou pro občasné nošení, například na sport, dovolenou či společenské akce. Nosí se jen jeden den a večer se vyhazují. Jednodenní čočky jsou nejvhodnější variantou pro alergiky, protože za jeden den se nestihnou na povrchu utvořit bílkovinné usazeniny, které mohou snižovat komfort nošení. Výhodou je také to, že nevyžadují žádnou dodatkovou péči, nemusí se ukládat do roztoku a každodenně čistit.

Plánujete-li nosit čočky každý den (nebo většinu dní), jsou nejvýhodnější měsíční čočky určené k nošení po dobu 30 dnů. Tyto čočky nosíte přes den a večer je z oka vyjmete, důkladně omyjete roztokem a pak je přes noc uložíte do speciálního pouzdra s čistícím roztokem. Pro zkušené a svědomité nositele nepředstavují žádné riziko.

Existují také dvoutýdenní kontaktní čočky, které aplikujeme především těm, kteří vyžadují časté nošení, ale z nějakého důvodu vykazují nepříznivou reakci na měsíční typ čoček. Oproti nim jsou zdravější variantou, možnost uložení bílkovinných depozit na povrchu je mnohem menší, než u měsíčních typů. Stejně jako měsíční nosí se přes den a večer se ukládají do pouzdra s čistícím roztokem.

Z jakého materiálu jsou čočky vyrobeny?

Vlastnosti čoček do značné míry ovlivňuje také materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Měkké kontaktní čočky, které nabízíme, dělíme na dvě kategorie, hydrogelové a silikonhydrogelové.

Z hydrogelového materiálu jsou většinou vyrobeny starší typy čoček. Vyšší obsah vody dělá čočku pohodlnou pro nošení, propustnost pro kyslík je však bohužel limitována.

V současné době jsou spíše používány materiály silikonhydrogelové, které mají nejen vysoký obsah vody, ale také vysokou propustnost pro kyslík, tím pádem jsou čočky z tohoto materiálu pohodlné a zároveň zdravější.

oky a pouzdro.jpg

Jsou čočky vhodné pro mou oční vadu?

Jako optometristé často slýcháváme dotaz od našich zákazníků, zda je pro jejich oční vadu možno zhotovit kontaktní čočky. Odpověď zní jednoznačně ano. V současnosti jsme schopni uspokojit prakticky veškeré požadavky nositelů. Existují čočky nejen sférické či asférické pro korekci běžných očních vad (dalekozrakost, krátkozrakost) ale i astigmatické (torické) a také čočky multifokální pro korekci presbyopie neboli vetchozrakosti. Určitě tedy společně vybereme vhodné čočky i pro vás.

WEB banner_600x312_WINTER.jpg

Kolik mě čočky budou stát?

Pro naše zákazníky nabízíme výhodný věrnostní program 3+1 balení zdarma. Kontaktní čočky vás pak vycházejí výrazně levněji. Více o věrnostním programu najdete tady.

Nestíháte si vyzvednout kontaktní čočky v optice? Objednejte si je u nás a my vám je během několika dní pošleme zdarma zásilkovou službou až domů. Platí pro všechny značky kontaktních čoček.

richter_web_03_1920x550.jpg

Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online