Přeskočit na hlavní obsah Chci vyšetření zraku

Polarizační filtr

Polarizační brýle redukují zrcadlení a oslnění. V kombinaci s kvalitním UV filtrem zajišťuje očím bezpečnou ochranu proti slunečnímu záření, vysokou úroveň ostrosti vidění, citelnou úlevu od únavy očí a vynikající vnímání barev.

Na zadní stranu brýlové čočky lze nanést antireflexní vrstvu pro ještě čistější vidění. Polarizační brýle můžete mít dioptrické i nedioptrické. V dnešní době existují i samozabarvovací brýlové čočky s polarizačním filtrem. Sytost jejich zabarvení reaguje na množství UV záření v okolním prostředí. Jsou ideální zejména pro řidiče, kdy kromě komfortu, který jim přináší polarizace, získají i naprosté pohodlí variabilního odstínění podle aktuální intenzity slunečního záření.

Komfort a výhody, které nám polarizační sluneční brýle přinášejí, oceníte v každodenním životě, při sportu a relaxaci.

Umožňují řidičům výhled proti slunci odrážející se o mokrý, horký nebo zasněžený povrch vozovky. Celkově zvyšují rozlišovací schopnost, hloubku ostrosti a snadnost zaostření.

Na dovolené u vody se bez obtíží rozhlédnete po hladině, aniž byste přivírali oči před oslňujícími odlesky a snadno uvidíte i ryby pod hladinou,což ocení zejména rybáři. Sportovci ocení rychlejší reakci ve chvíli, kdy by obtížně mhouřili oči, hledajíce ve vzduchu míč proti oslňujícímu slunci.

Zjistit, zda jsou sluneční brýle polarizační je opravdu velmi jednoduché. Když dáte dvoje polarizační brýle za sebe, je přes ně normálně vidět, pokud však jedny nakloníte o 90 ° stanou se neprůhlednými. Zkřížením dvou polarizačních filtrů odfiltrujete vertikálně i horizontálně vidění, takže neprojde žádné světlo.

Přejít zpět
Přijďte si k nám změřit zrak
Rezervujte se online